Sausas ar šlapias kačių maistas – ėdalo parinkimas

Sausas ar šlapias kačių maistas

Sausas ar šlapias kačių maistas? Kalbant apie kačių šėrimo įpročius, tai šeimininkams viena dilema yra labai aktuali, itin dažna ir neretai kelianti diskusijas. Taigi, koks maistas katei geresnis: sausas ar šlapias?

Sausas ar šlapias kačių maistas

Kiekvienas kačių augintojas supranta, kad kačių maistas ir skanėstai yra ne tik dėmesys savo augintinėms. Kačių ėdalo bei skanėstų kokybė ir naudingos medžiagos yra labai svarbu augintinių savijautai, figūrai, odai, kailiui ir energingumui. Todėl internetinėje parduotuvėje ZOOplius.lt rasite tai kas geriausia ir Jūsų katei.

Kas svarbu?

Pirmiausia, naudinga žinoti, jog, nepriklausomai nuo tekstūros, ėdalas ar maistas katėms turi užtikrinti subalansuotą mitybą, reikiamą vitaminų ir kitų svarbių medžiagų kiekį.

Dar vienas reikšmingas aspektas – prieš rinkdami maistą katei atsižvelkite į jos sveikatą. Jei yra tam tikrų problemų ar kažkas kelia nerimą, tikslinga pasikonsultuoti su veterinaru. Sveikatos sutrikimų atveju pasitaiko, kad naudingesnis yra būtent sausas arba vien tik šlapias ėdalas – konservai katėms, tad tai irgi gali padėti apsispręsti.

Naudinga pasidomėti:

Sausas ėdalas katei: kokie privalumai?

  • Sausas maistas katėms padės rūpintis augintinio dantimis. Dėl savo formos ir paviršiaus toks maistas leidžia kontroliuoti augintinio dantų apnašų lygį.
  • Į dubenėlį įpiltas sausas ėdalas visą dieną išlaiko gerąsias savybes, todėl tai puikus pasirinkimas dirbantiems ir mažiau namuose būnantiems kačių šeimininkams. Ryte išvažiuodami į darbą įpilkite katei į dubenėlį sauso maisto ir ji visą dieną turės, ką valgyti. Sausas ėdalas neims gesti, neskleis nemalonaus kvapo.
  • Didelis sauso ėdalo privalumas yra jo laikymas – jį laikyti labai paprasta, nereikia specialių sąlygų, laikomas pakuotėse. Dar geriau tai, kad jis netepa, ilgai negenda, jį labai patogu vežtis, jei keliaudami drauge pasiimate ir katę.

Šlapias ėdalas katei: kokie privalumai?

  • Duodami katei šlapio maisto lengvai pasirūpinsite augintinio vandens suvartojimu. Tai svarbu, nes toli gražu ne visos katės linkusios gerti daug vandens, o jis yra būtinas.
  • Šlapias ėdalas – konservai yra puiki priemonė maistu sugundyti katę, kuri yra išranki ir valgo toli gražu ne viską.
  • Skardinėse paprastai laikomas šlapias ėdalas taip pat patogus būdas vežtis į keliones. Tokiu atveju geriau mažesnės skardinės, kuriose yra maždaug viena porcija maisto.

Sausas ar šlapias kačių maistas ir „aukso viduriukas“ – mišrus būdas?

Atsižvelgiant į sauso ir šlapio maisto privalumus, tikslinga šiuos du ėdalo tipus derinti, jei tai leidžia augintinio sveikata. Nesibaiminkite, kad katei įvairovė nepatiks – pripratusi tiek prie mėgiamos rūšies sauso, tiek prie mėgiamo šlapio maisto katė puikiai priims tokį balansą. Jei nuspręsite rinktis mišrų maitinimą, nekaitaliokite skirtingų produktų – atraskite, kas katei patinka labiausiai ir derinkite juos. Dubenėlyje visada gali būti sauso maisto, o šalimais kitame dubenėlyje bent porą kartų per dieną įdėkite šlapio.

2 thoughts on “Sausas ar šlapias kačių maistas – ėdalo parinkimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *