Kačių auklėjimas

Kačių auklėjimas

Kačių auklėjimas. Nepaisant Jūsų pastangų, daugelio kačių elgesio neįmanoma išvengti (gyvūnų instinktai), todėl jas reikia auklėti, gydyti. Kačių auklėjimo priemonės gali būti įvairios, nuo poveikio priemonių, kurias, apsišarvoję kantrybe galite taikyti namie, iki veterinarinio gydymo, taikant medikamentus (tam tikrais atvejais).

Kačių auklėjimas

Kačių auklėjimas

Ką galite Jūs ir veterinaras?

Namuose galite pritaikyti katei teigiamo poveikio priemones, t.y. apdovanoti katę už gerą elgesį. Kačių maistas ir skanėstai  gali tam puikiai pasitarnauti neišlaidaujant stengiantis įsigyti specialių priemonių. Visos jos gi yra specialios, maitinimui. Ir jei tą patį maistą panaudosite dresūrai ar minimaliam sutramdymui, tai Jums nieko nekainuos, tik pastangų ir daugiau kantrybės. Arba, galima išbandyti neigiamo poveikio priemones, kad atpratintumėte katę nuo netinkamo elgesio namuose.

Stiprus garsas

Jeigu Jūsų katė nenustoja kramtyti ir draskyti baldų, puola kitus naminius gyvūnus, agresyviai elgiasi su Jumis ar kitais žmonėmis, turite pabandyti ją paveikti švelniai, priemone, kuri jos neišgąsdintų, tačiau sukeltų jai nemalonius pojūčius. Kai kurios katės labai reaguoja į apšlakstymą vandeniu, kitos – į staigų stiprų garsą. Taip pat svarbu, kad Jūsų katė stipraus nemalonaus garso nesietų tiesiogiai su Jumis. Sukeldami garsus nežiūrėkite į katę, ir tada ji kaltins garsą, bet ne Jus.

Naudinga pasidomėti:

Kvepalai ir aitrioji paprika

Jeigu katė nenustoja graužti elektros laidų ar naminių augalų, pabandykite papurkšti aplink juos stiprių kvepalų (tinka patys pigiausi) arba užpurkšti ant be ko, ką katė graužia, pabandykite užbarstyti aitriosios paprikos. Katės negali pakęsti stiprių kvepalų, todėl tai geras būdas katės elgesio problemoms spręsti.

Niekada nebauskite katės fiziškai. Ji Jus kaltins ir niekuomet Jums neatleis

Veterinaro pagalba

Kad padėtų katei susitvarkyti su psichologinėmis problemomis, veterinaras gali paskirti psichotropinių medikamentų. Raminamieji vaistai gali būti vartojami dėl permainų atsiradusiam nerimui ir baimei sumažinti, pavyzdžiui, naujo naminio gyvūno ar kūdikio atsiradimas namuose, namų pakeitimas arba svečių pasigyvenimas namuose. Nestipraus poveikio raminamųjų vaistų veterinaras gali paskirti katės agresijos sumažinimui.

Nepamirškite, kad didelė dalis katės elgesio problemų gali kilti dėl katės hormonų veiklos, daugiausiai tų, kurie susiję su dauginimosi funkcijomis. Jeigu esate tikri, kad nenorite savo katės panaudoti vesimo tikslas, pasikalbėkite su veterinaru dėl galimos jos sterilizacijos. Augindami nesterilizuotą katę galite susidurti su viską nustelbiančiais jos instinktais, kurie gali Jus, kaip šeimininką, labai erzinti.

Kačių auklėjimas – su kantrybe

Taigi, greičiausiai, kad neigiamo poveikio savo net ir blogai mielai katei taikyti nenorėtumėte. Todėl kantrybė, maisto panaudojimas kaip pagyrimą už gerą elgesį ir pūkuotos namų gyventojos stebėjimas kaip keičiasi jos elgesys naudojant vienokia ar kitokią sugalvotą taktiką leis ramiai pasiekti norimų katės elgesio rezultatų.

 

ZooPlius.lt