Kačių skiepai – vakcinacijos grafikas

Kačių skiepai

Kačių skiepai. Lietuvoje dauguma veterinarų pataria kates skiepyti kasmet. Galima pasikliauti jų nuomone, tačiau tyrimų duomenys rodo, jog toks dažnas skiepijimas nėra naudingas ar būtinas (nes labai dažni skiepai nestiprina imuniteto, o kaip tik gali sukelti labai daug autoimuninių ligų). JAV veterinarų asociacija jau pataria kompleksiniu skiepu naminius gyvūnus, po kačiuko skiepų ir vieno pakartotinio skiepo po metų, skiepyti kas 3 metus. Mes manome, kad tai yra saugiausias ir protingiausias skiepijimo dažnis. Nuo pasiutligės, įstatymiškai kates reikia skiepyti kasmet.

Kačių skiepai

Kačių skiepai

Pagrindinės ligos nuo kurių skiepijama yra: virusinis rinotracheitas, kalicivirozė, panleukopenija ir pasiutligė. Sunkiausios ligos yra pasiutligė ir panleukopenija, šių ligų vakcinos pakankamai veiksmingos, todėl tikrai svarbu nuo jų skiepyti savo augintinius. Kadangi dažniausiai panleukopenijos vakcina įeina į kompleksinę “3 in 1” vakciną kartu su rinotracheitu ir kaliciviroze, greičiausiai, katiną skiepysite ir nuo šių ligų. Šios ligos dažniausiai nėra mirtinos, o vakcinos nėra labai efektyvios, todėl net ir paskiepyta katė gali susirgti, tačiau dalį kačių vakcinos apsaugos, tad nėra visai bevertės.

Naudinga pasidomėti:

Pasiutligės vakcina yra atskira. Geriausia, jei įmanoma, kompleksinę ir pasiutligės vakcinas naudoti ne vienu metu (1 mėn. skirtumu), nes per daug vakcinų vienu metu gali turėti neigiamą poveikį gyvūno imuninei sistemai. Nuo kitų ligų daugelio kačių išvis nepatartina skiepyti, nes vakcinos yra labai retai būtinos, dažnai neefektyvios, pavojingos arba nerekomenduojamos. Verta paminėti, jog gyvūnų, kurie serga chroninėmis ligomis negalima skiepyti išvis, o gyvūnus, sergančius ūminėmis ligomis, galima skiepyti tik maždaug po mėnesio nuo pasveikimo.

Mažų kačiukų skiepų grafikas

pagrindinių kačių skiepų kalendorius

Mažų kačiukų skiepijimo grafikai gali būti 2. Jei kačiukas pirmą kartą skiepijamas bent 4 mėnesių, pakartotinio skiepo nereikės, kol jam nesueis metai ir 4 mėnesiai. Kita vertus, jei kačiukas skiepijamas anksčiau, skiepai turi pirmiau nugalėti natūralų iš mamos gautą kačiuko imunitetą, kad imtų veikti. Todėl kačiuką reikės skiepyti kelis kartus: Pirmą kartą kompleksine 3 in 1 vakcina 6-8 sav., o antrą kartą 10-13 sav. Nuo pasiutligės kačiuką galima skiepyti 10-13 sav.

Prieš pradedant skiepyti būtina pašalinti iš katės organizmo kirminus nežiūrint į tai, kada jūs tai darėte paskutinįkart. Kitaip skiepas gali sukelti komplikacijas, o kartais netgi mirtį.

  • – Pirmiausia, pagal jūsų išrinkto vaisto nuo kirminų instrukciją, duokite jį katei. Šiuos vaistus galima nusipirkti veterinarijos vaistinėje ar gyvūnų prekių parduotuvėje, bet, jokiu būdu ne kioskelyje ar turguje, nes jie gali būti padirbti. Kai kurie geri vaistai nuo kirminų: „Caniquantel“, „Polyverkan“, „Cestal Cat“.
  • – Po 10 dienų degelmintizaciją pakartokite, nes vaistai neveikia lervas ir vienu kartu kirminų atsikratyti nepavyks.
  • – Po 10 dienų nuo paskutinio vaisto nuo kirminų priėmimo reikia pirmąkart paskiepyti. Pavyzdžiui „Quadricat“ vakcina, kuri savyje turi vaistus nuo pasiutligės, kalcivirozės, panleukopenijos ir virusinio rinotracheito.
  • – Jeigu katę skiepijat pirmą kartą, tai po 21 dienos nuo vakcinacijos, skiepą būtina užtvirtinti (revakcinacija). Tai galima padaryti „Leukorifelin“ vakcina, kurioje yra vaistai nuo tų pačių ligų, išskyrus pasiutligę, nes pakartotiną vakcinaciją nuo pasiutligės daryti nereikia.
  • – Vėliau katę reikia skiepyti kasmet tuo pačiu metu, o pakartotinos vakcinacijos daryti nereikia.
  • – Nepamirškite, kad joks skiepas nesuteikia 100% garantijos, kad jūsų katė nesusirgs. Skiepai apsaugo gyvūno organizmą 99%. Todėl, nežiūrint į tai, kad jūsų katė bus paskiepyta, pasistenkite pašalinti jos galimybę bendrauti su galimai susirgusiu ar jau sergančiu gyvūnu.

ZooPlius.lt