Blogas kvapas iš šuns burnos – Halitozė

Blogas kvapas iš šuns burnos

Blogas kvapas iš šuns burnos gali atsirasti net ir tinkamai prižiūrint savo augintinius. Halitozę arba nemalonų šunų burnos kvapą sukelia nasruose, jų ertmėje bei plaučiuose ir žarnyne atsiradusios ir besidauginančios bakterijos. Tad kaip panaikinta tą nemalonų šuns burnos kvapą klausimas tampa aktualiu daugeliui keturkojų šeimininkų.

Blogas kvapas iš šuns burnos

Nemalonus kvapas iš šunų nasrų veda prie šuns dantų bei nasrų ertmės priežiūros kokybės gerinimo. Kvapas iš šuns burnos pažymi ne tik burnos ertmės problemas, tai gali būti ir kur kas rimtesni virškinimo trakto, kepenų ar net inkstų sutrikimu. Todėl nesiimant kvapo šalinimo individualiai naudinga kreiptis į veterinarą, kuris tiksliai nustatys nemalonaus dvoko priežastį. Taip galima laiku užkirsti kelią rimtesnių šunų ligų išsivystymui. Svarbu atminti, kad halitozė – kvapas iš nasrų yra tam tikrų šuns organizmo sutrikimų požymis.

Kodėl atsiranda nemalonus kvapas

Dažnam keturkojų šeimininkui kyla klausimas kodėl gi atsiranda ir iš šuns burnos sklinda tas nemalonus kvapas. Paaiškinimą pateikia veterinaras, kuris informuoja, kad kvapų šuns burnoje atsiradimo priežastys gali būti įvairios.

  • Dantenų ligų;
  • Dantų ligos;
  • Kvėpavimo takų sutrikimas;
  • Virškinamojo trakto ligos;
  • Kepenų ligos;
  • Inkstų ligos.

Veterinaras pataria, kad vos tik fiksavus nemalonaus kvapo atsiradimą šuns burnoje reikėtų apsilankyti pas specialistą. Tačiau svarbu atminti, kad prieš apsilankymą pas veterinarą svarbu pasiruošti atsakymus į jo užduotus klausimus. Pavyzdžiui, vienas pagrindinių klausimų gali būti susijęs su šuns mityba, jo kasdienį elgesį namų aplinkoje ir žinoma, burnos higieną ir kaip jos laikomasi.

Naudinga pasidomėti:

Vizitas pas veterinarą – kada apsilankyti

Veterinarai rekomenduoja neapleisti šunų priežiūros ir karts nuo karto, profilaktiškai, apsilankyti bendrai apžiūrai. Laiku nustatytos ligos pradžia gali būti suvaldyta efektyviau ir pigiau nei jau progresuojančios ir įsisenėjusios gydymas. Numoti ranka nevalia ir į pajaustą nemalonų šuns burnos kvapą. Tam tikri šunų organizmo simptomai visada išduoda apie tam tikrus sutrikimus, kuriuos nustatyti gali tik veterinaras. Tad net ir pasivaikštant saulėtą dieną galima užsukti pas specialistą konsultacijai.

Kvapų požymiai, kurie verčia sunerimti iškart:

  • Šuo itin dažnai laka vandenį ir daug šlapinasi – besiformuojančio ar jau atsiradusio diabeto požymis, kurį lydi vaisius ar saldų primenantis kvapas iš šuns nasrų;
  • Šuo nustojo ėsti, neretai išvemia maistą, pagelto dantenos ir ragenos, tai yra signalas, kad sutriko šuns kepenų veikla. Iš šuns burnos sklinda labai nemalonus dvokas;
  • Sutrikus šuns inkstų veiklai iš jo nasrų sklinda šlapimo kvapas.

Taigi, jei iš šuns burnos sklinda nemalonus kvapas ir jį galima prilyginti bent vienam iš aukščiau išvardintų požymių nedelskite, būtinai apsilankykite pas veterinarą profesionaliai konsultacijai.

Ar galima išgydyti nemalonų kvapą?

Konkretaus patarimo kaip išgydyti šunį nuo jo burnos kvapo nėra. Tai nustatyti gali tik veterinaras, kuris nustatęs priežastį gali patarti kokių veiksmų imantis galima pagerinti šuns organizmo būseną kas įtakos ir atsistačiusiai šuns burnos bakterijų pusiausvyrai. Svarbu atminti, kad šunų gydymą paskiria tik veterinaras, nes individualūs veiksmai namuose gali tik pabloginti šuns sveikatos būklę.

Blogas kvapas iš šuns burnos – kaip išvengti jo atsiradimo?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šunų kvapas nasruose atsiranda ne šiaip sau, tam įtakos turi jo mityba, burnos higieninė priežiūra. Halitozės galima išvengti reguliariai lankantis pas veterinarą profilaktinei apžiūrai ir laikantis jo pateiktų nurodymų. Tačiau pagrindinis būdas išvengiant nemalonaus kvapo iš šuns burnos yra kokybiškas maistas. Lengvai virškinamas pašaras nesukuria tiek bakterijų šuns nasruose bei virškinimo trakte kaip nesubalansuotas namų maistas ar maistas nuo šeimininkų stalo.

Taip pat naudinga žinoti, kad šiuolaikiškos technologijos ir veterinarijos klinikų atlikti tyrimai nustatė, kad šunų burnos higienos priemonės: pastos, tabletės, šepetėliai itin efektyviai prisideda prie to, kad šuns burnoje neatsirastų nemalonus kvapas. Taip pat šuns dantis valantys žaislai, kaulai bei įvairūs skanėstai pasitarnaus išvengiant panašių problemų.

Taigi, apibendrinant informaciją naudinga žinoti ir atminti, kad nesant veterinarijos specialistu identifikuoti šuns ligos dėl atsiradusio burnoje nemalonaus kvapo neįmanoma. Todėl visais atvejais kreipkitės pagalbos į specialistus, kurie Jūsų šuniui padės iškart ir patars kokių veiksmų imtis.

Prižiūrėkite savo mylimus augintinius kokybiškai – ZOOplius.lt